ANAKOΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ΤΑΞΗ

-Οι εγγραφές των μαθητών στην Α΄ τάξη θα γίνουν
από 1/3/2021 μέχρι και 20/3/2021
-Εγγράφονται οι μαθητές που γεννήθηκαν από 1-1-2015 έως τις 31-12-2015
Για την εγγραφή χρειάζονται τα παρακάτω δικαιολογητικά:
– 1) Πιστοποιητικό Γέννησης (Δεν απαιτείται από τον γονέα. Βγαίνει από τη Δ/ντρια του Σχολείου μέσω συστήματος myschool.)
– 2) Ληξιαρχική πράξη Γέννησης για τους αλλοδαπούς μαθητές. (Απαιτείται από τους γονείς. Και σε περίπτωση ξενόγλωσσου τίτλου, επίσημη μετάφραση.)
-3) Υπεύθυνη Δήλωση (θα χορηγηθεί από το σχολείο).
-4) Βεβαίωση Φοίτησης Νηπίου (από το νηπιαγωγείο).
-5) Δελτίο ΑΔΥΜ που αφορά στα ιατρικά ( θα το
παραλάβετε από το νηπιαγωγείο ή το δημοτικό σχολείο.)
– 6) Το Βιβλιάριο Υγείας του παιδιού όπου θα φαίνεται ότι έχουν γίνει τα προβλεπόμενα εμβόλια
– 7)Αποδεικτικό στοιχείο Διεύθυνσης ( π.χ. ΔΕΗ, ΟΤΕ τίτλο ιδιοκτησίας, εκκαθαριστικό, ενοικιαστήριο.)
Σημαντική σημείωση: Εκπρόθεσμες εγγραφές θα πρέπει να εγκρίνονται από τον κ Δ/ντή Εκπαίδευσης στην Πάτρα, που σημαίνει πως θα πρέπει να μεταβείτε στην Πάτρα.
Οι εγγραφές γίνονται με φυσική παρουσία των γονέων στο σχολείο. Λόγω των μέτρων πρόληψης και προστασίας από τον κορωνοϊό, θα γίνεται πρώτα τηλεφωνική συνεννόηση με τη διεύθυνση του σχολείου στο τηλ. 26960-33084 .
Ώρες Συνεννόησης: 10.00 π.μ. -12.00 μ.μ.
Η Δ/ντρια του Σχολείου
Xαρίκλεια Μαμωνά