Ενθουσιασμένοι αποχώρησαν εκπαιδευτικοί, μαθητές και γονείς που παρακολούθησαν τις εργασίες της Διημερίδας «Ευρωπαϊκά Προγράμματα Erasmus+: Καινοτομία – Ευρωπαϊκή Διάσταση στην Εκπαίδευση» που συνδιοργάνωσαν η Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας και το ΙΚΥ – Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών, η οποία έλαβε χώρα στις 24-25 Απριλίου 2023 και ώρες 09:00-15:00, στην Εστία Επιστημών των Αρσακείων Σχολείων Πατρών σε συνεργασία με τα Αρσάκεια Σχολεία και το Περιφερειακό Κέντρο Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού (ΠΕ.Κ.Ε.Σ.).
✌30 σχολικές μονάδες και Διευθύνσεις Εκπαίδευσης με 82 εκπαιδευτικούς και ομάδες μαθητών τους από τους τρεις νομούς της Δυτικής Ελλάδας ανέδειξαν το εκπαιδευτικό τους έργο μέσω της συμμετοχής τους σε πρόγραμμα Erasmus+.
, ,